sarvar
09 آذر 1401 - 21:09

۳۰۰۰ پرونده در حوزه آرد و نان آذربایجان غربی تشکیل شد

ارومیه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تشکیل سه هزار پرونده در زمینه تخف در حوزه آرد و نان استان طی سالجاری خبر داد.

اکبر کرامتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۷۰ درصد تخلفات توزیع کالاهای اساسی در استان مربوط به آرد و نان است، افزود: چهار هزار و ۲۶۶ پرونده برای متخلفان در حوزه بازار و کالاهای اساسی تشکیل شده که سه هزار و ۲۷۱ فقره مربوط به حوزه آرد و نان است.

وی، با بیان اینکه این تعداد پرونده از ابتدای امسال تاکنون تشکیل شده است، افزود: ارزش پرونده‌های تشکیل شده بیش از ۶۳۹ میلیارد ریال بوده که ۳۰ میلیارد ریال آن در بخش آرد و نان است.

کرامتی گفت: در راستای رصد و پایش مستمر میزان موجودی انبارها، سردخانه‌ها و بازار کالاهای اساسی و ضروری که مشمول اعلام موجودی هستند، ۷۰ هزار و ۳۵۹ مورد بازرسی توسط بازرسان قرارگاه امنیت غذایی استان در حوزه آرد و نان، کود و سموم، روغن، شکر، کالاهای اساسی، احتکار و قاچاق کالا، نهاده‌های دامی انجام و پرونده برای متخلفان تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: بیشترین تعداد پرونده‌های تخلف در بازه زمانی یاد شده شامل گران فروشی، کم فروشی عدم اعلام موجودی، اختفا و امتناع از عرضه و سایر موارد بوده است.

کرامتی، با بیان اینکه بیشترین آمار پرونده تخلف مربوط به شهرستان ارومیه و بوکان است، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه تخلفات صنفی شامل گران فروشی، کم فروشی، درج نکردن قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتکار و سایر موارد را به سامانه‌های ارتباطی ۱۸۶۶ و ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: آذربایجان غربی دارای بیش از چهار هزار واحد نانوایی است که بیشترین تعداد آن با ۲۵ درصد در ارومیه مشغول به کار هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890709